شنبه, 15 آذر 1399

قابل توجه بازدید کنندگان محترم
بدینوسیله توافق نامه سطح خدمات پورتال شرکت آب منطقه ای سمنان را به اطلاع میرساند:
1- تارنمای شرکت آب منطقه ای سمنان مجهز به امکان ثبت و پیگیری برخی درخواست ها ، نظرات و پیشنهاد ها ، شکایات ، بحث و تبادل نظر تخصصی در تالار های گفتگو می باشد.
شما از قسمت های مختلف پورتال میتوانید با حوزه های مختلف ارتباط برقرار نموده و نظرات و پیشنهادات خود را ارئه فرمایید.
2- به محض ثبت درخواست ، سعی می گردد در کوتاهترین زمان ممکن نتیجه پی گیری درخواست مطرح شده و به متقاضی اعلام و در صورت لزوم درخواست مراجعه حضوری گردد.
3- تارنمای شرکت آب منطقه ای سمنان بصورت تمام رقت در دسترس متقاضیان محترم بوده و در صورت بروز هر گونه اشکال و نقص فنی ، به متقاضیان اطلاع رسانی خواهد گردید.

  بیانیه سطح توافق خدمات به تفکیک هر یک از محور های کلان :

1- ارائه خدمات مرتبط با حفر و اجازه برداشت و مصرف منابع آب زیرزمینی :در صورت وجود تخصیص از منابع آب زیرزمینی ، مجوز برداشت جهت مصارف صادر خواهد شد.

 

2- ارائه خدمات مرتبط با بهرهبرداری از بستر رودخانه ها و مجاری آبی :در صورت توجیه فنی واگذاری حق انتفاع از بستر رودخانه ها در قالب قرارداد های اجاره بستر تعیین حدود بستر و حریم رودخانه ها، مسیل ها ، انهار و ... بر اساس استعلامات واصله

 

3-ارائه خدمات مرتبط با بهرهبرداری از منابع آب سطحی :بررسی درخواست ها و صدور مجوز برداشت از برای مصارف مختلف در صورت وجود تخصیص ، شناسایی و جلوگیری از برداشت های غیر مجاز منابع آب سطحی ، شناسایی نقاط برداشت و ارائه طرح های ساماندهی مربوطه

 

4-ارائه آمار و اطلاعات صنعت آب کشور :با راه اندازی سامانه سامتب و به روز رسانی اطلاعات موجود کلیه اطلاعات چاهها و قنوات قابل استخراج می باشد.

 

5-پاسخگویی به استعلامات حوزه صنعت آب کشور :در محدوده و چارچوب قوانین و بخشنامه و در صورت انجام کارشناسی و عدم مغایرت با قوانین پاسخ ارائه میگردد.

 

6- ارائه تاییدیه های مرتبط با صنعت آب کشور :بازدید ها بصورت حضوری انجام شده و پاسخ بازدید ها از طریق شبکه دولت اعلام میگردد.

 

7-تدوین پیش نویس قوانین و مقررات ، ضوابط ، استاندارد :ضمن پیشنهاد اصلاح در خصوص بخشنامه ها و دستورالعمل ها در صورت وجود جلسات بررسی این موارد انجام می گردد.

 

8-تدوین و ابلاغ بخشنامه ها و شیوه نامه های صنعت آب کشور:پس از ابلاغ اصلاح بخشنامه ها و شیوه نامه این شرکت بر اساس تجارب و استعلام از شهرستانها و جمع بندی نظرات کارشناسان جهت اصلاح بخشنامه ها مکاتبه می نماید.

 

9-تهیه و انتشار تعرفه آب :کمیته منطقه ای تعرفه این شرکت نسبت به تدوین و تصویب تعرفه های حوزه عمل شرکت اقدام و این تعرفه ها را در سایت شرکت جهت استفاده عموم قرار می دهد.

 

10جذب سرمایه و جلب سرمایه گذار به منظور توسعه صنعت آب کشور:در صورت وجود تخصیص پاسخ سرمایه گذاران به میزان اعلام شده و بررسی و پس از تصویب کمیته مدیریت منابع آب مجوز صادر می گردد.در غیر اینصورت بر اساس مواد 27 و 28 و دستورالعمل اجرایی آن اقدام می گردد.

 

11-خدمات امور مشترکین صنعت آب:درخواست های متقاضیان از طریق دفاتر پیشخوان و ستمتنه ساماب پیگیری و انجام می گردد. بر اساس تعرفه های ابلاغی از سوی وزارت نیرو نسبت به صدور فیش حق النظاره آب برداشتی از منابع زیرزمینی صورت می پذیرد. و در صورت وجود و ابلاغ تخصیص آب از منابع سطحی در بخش صنعت مطالق با قوانین و بخشنامه ها ی ابلاغی درخواست های واصله بررسی و مجوز های مربوطه صادر می گردد. قرائت کنتور های منصوبه بر روی چاه های صنعت ، شرب ، خدمات جهت صدور قبوض آب و اخذ هزینه آب برداشتی مربوطه قرائت کنتور چاه های کشاورزی جهت جلوگیری از اضافه برداشت های احتمالی

 

12-صدور مجوز طرح های گردشگری و کارآفرینی پیرامون منابع و تاسیسات آبی:در صورت وجود زیرساختهای موجود این شرکت توانایی درج ظرفیت ها و صدور مجوز های موجود نظیر فراخوان جذب سرمایه گذار ، . . . در حوزه گردشگری را خواهد داشت.

 

13-فرهنگسازی و ارتقا آگاهی های عمومی به منظور صیانت از منابع آبی :

 

14-نظارت و ارزیابی پیمانکاران و مشاوران صنعت آب کشور :در مقاطع عموما شش ماهه عملکرد پیمانکار در خصوص پایبندی به برنامه زمانبندی و توان ماشین آلات و تجهیزات و نیروی انسانی مورد ارزیابی قرار می گیرد. عملکرد نظارت مقیم بصورت ماهانه و عملکرد مشاور در غالب نظارت عالیه تقریبا سالانه انجام می گیرد.

 

15-پاسخگویی به استعلامات دستگاه های قضایی ، اجرایی و سایر مراجع: در صورت استعلام از بخش های مرتبط اعلام نظر های کارشناسی اخذ و پس از جمع بندی پاسخ استعلام ها ارائه می گردد.

 

 

 

 

 

بازدید:596
نگارنده:مدیر پورتال
تاریخ ثبت: 1397/11/10
آخرین به روزرسانی: 1399/05/07